Over de cursus
Versterk je rol met het certificaat Praktijktrainer nascholing! Bij JobTrans bieden we een uitgebreid driedaags trainingsprogramma aan dat je goed voorbereidt op zowel de lesaudit als de rijvaardigheidsanalyse. Het volgen van deze training bij een erkende opleider zoals JobTrans is verplicht om als PTN’er het examen rijvaardigheidsanalyse en de lesaudit bij het CBR te kunnen doen.
Als PTN-er ben je een mentorchauffeur met de bevoegdheid om praktijktrainingen voor code 95 te verzorgen binnen het transportbedrijf waarvoor je werkzaam bent. Dit biedt chauffeurs de kans om hun kennis en ervaring te delen met collega’s, terwijl het transportbedrijf de mogelijkheid geeft om de nascholing na de cursusdag beter te integreren in de werkprocessen. Het PTN-certificaat is gekoppeld aan de persoon én aan het transportbedrijf waar de praktijktrainer werkt en geldt alleen voor trainingen aan medewerkers binnen het eigen bedrijf. Het driedaags trainingsprogramma is als volgt opgebouwd:
Dag 1: IBKI-cursus voor coaching en feedback geven
- Je leert hoe je op een effectieve manier feedback kunt geven aan chauffeurs, zodat ze hun rijvaardigheden kunnen verbeteren en veiliger kunnen rijden.
Dag 2: praktijktraining (voor code 95-uren) zonder e-learning, inclusief:
- Behandeling van lesplannen en huiswerk.
- Theorievoorbereiding voor de lesaudit.
Dag 3: voorbereiding op lesaudit van het CBR
- Theorie voor W02 regulier voorbereiden.
- Ontwikkeling van didactische vaardigheden.
- Keuze uit: een dagdeel individueel of een hele dag twee personen.
Vereisten PTN-certificaat halen
Om het PTN-certificaat te behalen, volg je deze stappen:
- Vul het aanvraagformulier in op de website van het CBR. Het formulier wordt door jou en je werkgever ondertekend. Je werkgever moet ook bij het CBR zijn ingeschreven.
- Controleer of je voldoet aan de vereisten: minimaal 23 jaar oud zijn en minimaal 5 jaar actief zijn geweest als beroepschauffeur in de afgelopen 8 jaar.
- Volg de PTN-training bij een erkende opleider zoals JobTrans. Leer effectieve feedback geven aan chauffeurs en help hen hun rijvaardigheid te verbeteren.
- Onderga een lesaudit bij het CBR om je lesgeefvaardigheden te beoordelen.
- Slaag voor de rijvaardigheidsanalyse (RVA) bij het CBR.
Na het voltooien van deze stappen ontvang je jouw PTN-certificaat en kun je praktijktrainingen voor code 95 geven binnen je transportbedrijf, waarmee je een belangrijke rol speelt in de veiligheid en professionele ontwikkeling van de sector.
Cursus in het kort:
| Kosten | € 5.512,50 excl. btw Prijzen zijn exclusief administratiekosten. Voor groepen of maatwerkwensen stellen wij graag een offerte op. |
|---|
Heb je een vraag?
Roelina helpt je op weg!
+31383854317
Startdata voor Praktijktrainer nascholing (PTN)
Voor deze cursus staan op dit moment geen geplande startdata online. Laat je gegevens achter via onderstaande knop, dan nemen wij contact met je op om de mogelijkheden te bespreken.
Neem contact op