De TCVT verplichte bijscholing machinisten – module A en B + module C en D is er voor machinisten die in het bezit zijn van het certificaat TCVT Machinist Autolaadkraan met Hijsfunctie. Iedereen met een TCVT certificaat dient zijn vakbekwaamheid op peil te houden door het volgen van TCVT bijscholingsdagen. De eerste scholingsdag dient te worden gevolgd in de eerste 36 maanden van de certificatieperiode van vijf jaar. De tweede scholingsdag dient te worden gevolgd in de laatste 24 maanden van de certificatieperiode van vijf jaar.

Doel van de modules TCVT
De machinist is verplicht binnen een periode van vijf jaar totaal twee dagen bijscholing te volgen om in het bezit te blijven van het TCVT persoonscertificaat. Dit ter opfrissing, verdieping en verbinding van de vakbekwaamheid als machinist/hijsbegeleider. Er dienen vier TCVT modules (A+B en C+D) gevolgd te worden, waarvan twee modules op één dag.

Module A: Werkvoorbereiding en- uitvoering
Module B: Hijsgereedschappen
Module C: Veiligheid en milieu
Module D: Onderhoud en storingen

Inhoud van de modules TCVT (leerdoelen)

Theorie:

  • Wettelijke eisen
  • Techniek
  • Toepassing en eisen m.b.t. hijsmiddelen hijsgereedschappen
  • Laden en lossen
  • Diverse technieken m.b.t. hijsen en aanslaan van lasten
  • Werkvoorbereiding

Praktijk:

  • Controle van de autolaadkraan
  • Modificeren van het gieksysteem van de kraag
  • Het maken van een eenvoudig hijsplan
  • Toepassingen en eisen m.b.t. hijsgereedschappen

Meer weten?
Wil jij graag meer informatie? Neem dan gerust contact met ons op. Onze adviseurs beantwoorden graag al jouw vragen over de modules van TCVT.